Škodlivé látky v kosmetice aneb co vám v reklamě neřeknou

Škodlivé látky v kosmetice aneb co vám v reklamě neřeknou
Farmaceutická fakulta v Hradci králové Univerzity Karlovy v Praze Vás srdečně zve na přednášku z cyklu přednášek: Jak si vybírat zdravé potraviny a kosmetiku s ohledem na jejich kvalitu a vliv na zdraví.

Škodlivé látky v kosmetice aneb co vám v reklamě neřeknou

Ing.Vít Syrový Lektor

Po ukončení studia na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a postgraduálním studijním pobytu na Zemědělské Univerzitě ve Vídni, pan ing.Vít Syrový nastoupil do Výzkumného ústavu potravinářského jako vedoucí senzorické laboratoře na oddělení výživových a aditivních látek. Profesně dále působil jako vedoucí výroby u řady tuzemských i zahraničních potravinářských koncernů. V současnosti se věnuje individuálnímu poradenství v oblasti zdravé výživy.

Popis přednášky

Nestalo se vám někdy, že jste se namazali novým krémem či jiným kosmetickým prostředkem, a pak jste se osypali, nebo se vám na kůži udělaly nezvyklé flíčky? Zamýšleli jste nad tím, proč k tomu došlo? A podívali jste se do složení uvedeném na obalu? Pokud ano, mohli jste tam zřejmě nalézt uvedeny parabeny, parfémy a další těžko srozumitelné názvy. Tato přednáška přispěje k tomu, abyste se vyznali v těchto poněkud tajemných označeních. Dozvíte se na ní také, co mohou způsobovat některé z kosmetických ingrediencí. Možná zjistíte, že zdánlivě překvapivá nepříjemná reakce, jež se projevila po aplikaci určitého kosmetického prostředku, nebyla ojedinělá a že obdobné problémy se objevily u více lidí. Přednášející sdělí, jak se vyhnout těmto zbytečným rizikům a napoví, čím nevhodné produkty nahradit. Upozorní též na možné přírodní alternativy.

Vstupné: 100 Kč (studenti/důchodci: 70 Kč)

Z důvodu formálního ukončení grantové podpory je tato přednáška zpoplatněna.

Kontakt: (420) 728 58 55 62


Čas a místo

Datum:
24.06.2015
Čas a místo:
18:00 Nová posluchárna, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Heyrovského 1203

© 2013 - 2023 Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové, Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika